Hafta sonuna dikkat! Bir çok ilde yağmur! Meteoroloji’den son dakika hava durumu tahmini!

0
1253

Sıcak havaların etkili olmasıyla birlikte Meteoroloji’den son dakika hava durumu bilgisi geldi. Sıcak havada oruç tutan vatandaşlar için hafta sonu müjdesi. Sıcaklıkların özellikle 3 gündür etkisini gösterdiği İstanbul’da dün gece başlayan yağmur yağışı etkili olmazken, hafta sonu için son dakika yağış uyarıları gelmeye başladı. Hafta sonu yurdun güney ve batı kıyıları hariç tüm bölgelerde yağış bekleniyor.

İşte Meteoroloji’den hafta sonu için tüm yurtta hava durumu bilgileri.

Meteoroloji’den son dakika hava durumu ve yağmur yağış bilgisi geldi. Sıcak havaların yükselmesiyle birlikte bazı bölgelerimizde yağışlar etkili olmaya devam ediyor. Oruç tutan vatandaşların merak ettiği soruların başında hava sıcaklıklarının nasıl olacağı. Meteoroloji hafta sonu için müjdeli haberi verdi.

apılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Karaman ve Niğde dışında İç Anadolu bölge geneli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Samsun, Amasya, Tokat, Çorum ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Samsun ve Sinop’un iç kesimleri, Kastamonu’nun doğusu, Çorum’un kuzeyi ve Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde artmaya devam edeceği ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bugün (Cuma) Batı ve Orta Karadeniz’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra Samsun ve Sinop’un iç kesimleri, Kastamonu’nun doğusu, Çorum’un kuzeyi ve Amasya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında ani kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.