Başkan’dan Amerika’ya Büyük Rest. ”48 Saat İçinde Ülkemi Terket”

0
8253

Venezuella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, üst düzey ABD diplomatı Todd Robinson’a, Venezüella’yı terk etmesi için 48 saat süre verdi.

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezüella’daki en üst düzey ABD diplomatı Todd Robinson’u ülkeden gönderme kararı aldı. Robinson’un 48 saat içerisinde ülkeyi terk etmesi gerekiyor.

SEÇİMLERE MÜDAHALE EDİLMEK İSTENDİĞİNİ SÖYLEDİ

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro Venezüella’daki en üst düzey ABD diplomatı Todd Robinson’u Todd Robinson’u Pazar günü Venezüella’da gerçekleştirilen seçimlere müdahale etmeye çalıştığı iddiası ile ülkeden gönderme kararı aldı. Yapılan açıklamada, Venezüella yetkililerin Robinson’un hükümet karşıtı planları olduğuna dair belgelere sahip olduğu belirtildi.

YÜZDE 68’LE DEVLET BAŞKANI SEÇİLDİ

Maduro gerçekleştirilen Pazar günü gerçekleştirilen seçimlerde yüzde 68 oy alarak yeniden Venezüella Devlet Başkanı olarak seçilmişti.

Erdoğan’dan Maduro’ya tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezula Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu yeniden seçilmesi dolayısıyla telefonla arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, Venezula Devlet Başkanı Maduro ile bu gece telefonda konuştu.

Erdoğan, Venezuela’da 20 Mayıs’ta yapılan devlet başkanlığı seçimlerini ilk turda kazanan Maduro’yu aynı göreve yeniden seçilmesinden dolayı tebrik etti.
İki lider, Türkiye ile Venezuela arasındaki ilişkileri her alanda daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını vurguladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a nezaketinden dolayı teşekkür eden Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ramazan ayı vesilesiyle Türk halkına tebriklerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.